internet

Autor: Silvia Döményová | 23.4.2014 o 22:59 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  132x

  Internet je neoddeliteľnou súčasťou dnešného moderného sveta. Pomáha nám pri každodenných prácach, zabáva nás. V dnešnej dobe vídame už aj malé deti behať s rôznymi notebookmi, tabletmi, či telefónmi. Osobne si myslím, že to nie je najlepšie riešenie, hlavne pre tie menšie deti. Školopovinné si už vlastne ani nemôžu dovoliť byť bez internetu, keďže im vyučujúci dávajú často úlohy, na ktorých musia pracovať na počítači. No množstvo detí trávi mnoho času na sociálnych sieťach a rôznych iných stránkach. Niekedy dokáže internet narobiť aj problémy. A to poriadne.  

 

Registráciou na sociálnych sieťach či rôznych iných stránkach  dávame údaje ich zakladateľom, čo sa môže niekedy obrátiť proti nám. Pridávaním fotiek, statusov či oznámení na sociálne siete, odovzdáme informácie zakladateľom stránok.  Pri tom nevieme, ako ich oni používajú ďalej. Nemám osobné skúsenosti so zneužitím osobných údajov, ale viem, že to čo na internet pridáte tam už zostane. Či sa vymažete z Facebooku alebo z inej stránky, všetky vaše údaje tam už zostávajú a nikdy sa natrvalo nevymažú.  Aj napriek tomuto sa ľudia registrujú na internete. A priznám sa, že aj ja som jednou z nich. Aj napriek možnosti zneužitia údajov, si ale neviem predstaviť život bez internetu.

Existujú rôzne možnosti zneužitia osobných údajov alebo inak uškodiť používateľovi internetu. Napríklad na väčšine počítačov, či už prenosných alebo stolových je zabudovaná web kamera. Z toho, čo všetko sa vďaka tejto malej zabudovanej vecičke dá zistiť o používateľovi počítača mrazí. Ľudia aj zo vzdialenejších miest, krajín, ale aj z celého sveta sa vďaka web kamere dokážu nabúrať do vášho počítača a zavírusovať ho. Vám vyskočí na monitore tabuľka s vírusom a informáciou, že musíte zaplatiť určitú sumu inak vás príde zatknúť polícia, alebo vám zablokujú počítač a podobne. Sú to len výmysly a technika dnešnej doby. Ľudia sa musia aj báť zapnúť si počítač.

To je jeden z mála príkladov zneužívania údajov a nabúrania sa do počítačov. Je to až hrôzostrašné, keď si predstavím, že pri tom ako sa venujem niečomu na počítači ma niekto iný možno pozoruje.

Toto je dnešná realita a postupom času a s vývojom techniky nás asi bohužiaľ nič lepšie nečaká.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?