Manipulácia médií - 11.09.2001

Autor: Silvia Döményová | 24.4.2014 o 12:40 | (upravené 24.4.2014 o 12:45) Karma článku: 6,72 | Prečítané:  898x

Ako všetci vieme média majú veľmi veľkú moc a do značnej miery ovplyvňujú myslenie ľudí  a to čo  nám podložia, mnohí berú ako ,,sväté".  V mojich nasledujúcich riadkoch sa budem venovať a snažiť  sa priblížiť informácie podávané k útokom zo dňa 11.09.2001 na WTC. Najmä k tomu ako vo väčšej miere americké média zmanipulovali  a ďalej manipulujú ľudí v tom, že je potrebné začať vojnu s krajinami ako Afganistan  a postupne Irán, Irak, Egypt, Líbya a iné.

 

Dezinformáciami a polopravdami behom pár hodín ovplyvnili ľudí a ich myslenie na hrozbu zvanú terorizmus.  Hrozba , ktorá na nás striehne každý deň v médiách od 11.09.2001, kedy vraj teroristi napadli Ameriku a zdemolovali  Svetové obchodné centrum  známe ako dvojičky. Od tohto dňa Amerika a jej spojenci vedú vojnu proti teroristom v rôznych krajinách. Ako to bolo ale v skutočnosti? Boli za tým naozaj teroristi, alebo to bolo celé vykonštruované aby sa ľudia začali báť a Amerika nás ,,chránila" a bola tá dobrá slobodná zem? Bola krajinou mieru? Nespôsobila tieto útoky náhodou sama na seba? Prinesiem Vám niekoľko informácii , ktoré si budú protirečiť s tým čo dostávame každý deň do svojich uší a kde je krásne vidieť manipuláciu médií s obyčajnými ľuďmi ako sme my.

 

11.09.2001 dátum, ktorý keď povieme,  každému z nás napadne pád dvojičiek, obraz ktorý máme v našich hlavách vďaka médiám, ktoré nám toto ,,divadielko" prinieslo naživo snáď vo všetkých kútoch zeme.  Ako to naozaj bolo? Je pravda čo nám média celý čas už niekoľko rokov tvrdia?  11.09.2001 a následne potom sa začalo v médiách veľmi často hovoriť o terorizme a jeho hrozbe voči ,,slušným krajinám". Oficiálne informácie tvrdia že dňa 11.09.2001 narazili do WTC ( World Trade Centrum) lietadlá a pár minút potom padli dvojičky,  symbol slobody. Dve lietadlá dokázali zničiť tieto majestátne budovy behom pár minút. Následne niekoľko metrov od Pentagonu, symbolu amerického vojenstva, padlo lietadlo a takmer ho zničilo. Ako je možné, že Amerika nepredvídala takéto útoky? Takisto prichádza k pádu WTC 7 o ktorej sa dozvedáme iba strohé informácie.

Poďme sa pozrieť na niekoľko informácií bližšie a hlavne inak, ako nám ich ponúkajú médiá a oficiálne správy , ktoré sa k nám cez médiá dostávajú. Obe budovy dvojičiek  padli po náraze lietadla. Určite sme všetci tieto pády videli niekoľkokrát vo viacerých médiách. Ako padli tieto kolosálne stavby? Nezdalo sa vám nikdy divné, že dve najväčšie budovy spadli za pár sekúnd a napriek tomu nepoškodili žiadne okolité stavby?  V skutočnosti išlo o riadený pád budov , ktoré boli podmínované a preto neboli okolité budovy vôbec poškodené. Ide o budovy WTC 1 a 2. Málo ľudí ale vie, že padla aj budova WTC 7, taktiež riadeným útokom. Zlomila sa totiž v polovici. Oficiálne táto budova padla  kvôli tomu, že sa spustil požiar na jednom  či dvoch poschodiach. Do 11.09.2001 sa nezrútila žiadna oceľová budova následkami požiaru. WTC 1 a 2 boli konštruované a postavené tak, aby prežili a nepoškodili sa, respektíve aby sa poškodili iba lokálne a budova by sa nezrútila celá na náraz lietadla Boeing 707. Potvrdil to aj Lee Robertson, stavebný inžinier WTC. Po náraze Boeingu sa zrútili obe sestry. Obe padali rýchlosťou 10 sekúnd za poschodie. V budove bolo počuť a vidieť viacero explózií. Rýchlosť akou padali je podobná rýchlosti riadeného pádu bodov. Po páde všetkých budov  vrátane budovy WTC 7 sa všade nachádzal roztavený kov, ktorý sa tam nachádzal  ešte 5 týždňov po páde a mal teplotou 1000°C. 1000°C je viac než je teplota horiaceho leteckého paliva, ktorý má podľa médií spôsobiť pád budov a to o 250°C. Čo nám o tomto média hovorili a písali? Nič. Budova, bola prevažne z konštrukčnej ocele, ktorú dokážu prerezať a roztaviť termity, ktoré sa používajú pri demoláciách. Termity sa  nachádzali v horiacej láve roztaveného kovu. Toto nám ale nepovedali, a ani sa nesnažili informovať nás o tom v nejakých diskusiách , ktoré sú dennodennou súčasťou médií. Jednoducho pád spôsobili nárazy lietadiel útočníkov, ktorých poslal Usama Bin Ládin, pán z jaskyňe , ktorý behom pár sekúnd  rozpútal vojnu a ktorého  americký vojaci hľadali v Afganistane na horách a v jaskyniach.

 

NORAD (North American Aerospace Defense Command) je Americká vzdušná obrana , ktorá je schopná byť na mieste v  prípade hrozby  a zneškodniť nepriateľa a to všetko do 10 minút. V tento deň, George W.H.Bush obedoval s Bin Ládinovim bratom , ktorý je oficiálne považovaný za strojcu útokov na dvojičky, čo považujem za zaujímavé stretnutie. Vráťme sa ale k ďalším faktom , ktoré nám mainstremové média nepodávajú. NORAD v tento deň  vedel byť pripravený  až po 80-tich minútach. Osem násobne prekročil svoj bežný čas. Navyše v roku 2000 mal NORAD viac ako 6O úspešných zásahov a  mal 100% úspech,  ani raz nezlyhal. Dňa 11.09.2001 však NORAD zlyhal až štyri krát! Pentagon, WTC 1,2 a WTC 7. Zaujímavé je aj to, že v tento deň mali všetky lietadlá, ktoré by vedeli zasiahnuť,  skúšku. Skúšobné a cvičné záchranné lety sa týkali okrem iného aj útokov , ktoré sa reálne stali, napr. narazenie lietadla do budovy , či únos lietadla. Ďalšia zo sérií náhod? Na toto sa média zámerne neupreli a nevenovali žiadnu pozornosť. Prečo? Prekazilo by to ich plány, pretože sú ovplyvňované skupinou ľudí , ktorá určuje čo a kedy pôjde do médií? Takéto dôkazy dokážu zamiesť pod koberec, aby  zmietli zo stola to, že v daný deň bola krajina nechránená.

Útok na Pentagon má tiež veľa tajností.  Let 77  vrazil do časti budovy Pentagonu.  Niekoľko minút po útoku boli na mieste vyšetrovatelia, vyšetrujúci daný incident. FBI vzala pásky a nahrávky z bezpečnostných kamier z okolitých budov , ktoré mali zachytiť čo sa stalo. Do dnešného dňa ich FBI neukázala svetu. Prečo? Ako jeden z dôvodov môže byť aj to, že podľa amerických propagandistických médií zhorelo lietadlo do tla. Áno 12 ton ocele a titanu zhorelo do tla. Lietadlo malo dva motory vyrobené zo zliatiny a ocele,  jeden pritom vážil 6 ton. Zároveň nám vláda USA v médiách tvrdí ,že sa našli pasy a na základe ktorých identifikovali útočníkov. Vedecky nie je možné aby  12 ton ocele zhorelo do tla a po lietadle ostali maličké trosky. Taktiež nie je možné aby agenti našli kufre a batožinu, ktoré nielenže nezhoreli ale boli takmer bez poškodenia.  Dokonca celý cestovný pas? Ako mohli nájsť pas vyrobený z papiera ak celé lietadlo z ocele takmer zhorelo do tla? Z pozostatkov dokázali  identifikovať ľudí na základe DNA a odtlačkov prstou. Je to trochu nelogické. Avšak média nás toľko masírujú inými ,,faktami" , že si to nestihneme všimnúť. Stále nám opakujú to čo chcú aby sme vedeli a v mnohých prípadoch zatajujú pravdu alebo nám poskytnú iba polopravdy. Opäť ďalší príklad ako s ľuďmi médiá manipulujú.  Pár hodín po útoku celé miesto činu zakryli plachtami a pieskom, čím dokonale zneškodnili všetky dôkazy, aby sa na prípadné otázky nemohlo odpovedať.

 

V týchto riadkoch som sa snažila aspoň z časti priblížiť, čo sa vlastne stalo 11.09.2001, nakoľko sa na nás dňom čo dňom valí vlna dezinformácii zo strán médií. Prečo nás médiá manipulujú?  Nejde iba o informácie o začínajúcich, prebiehajúcich alebo už dávno skončených konfliktoch vo svete, ale aj v každodennom živote, pretože nám stále podsúvajú to, čo je dobré a zlé, čo sa má ako robiť, či akým štýlom žiť. Stoja za manipuláciou médií určité skupiny ľudí, ktoré nás ,,kŕmia" tým čo im vyhovuje? Každopádne to nie je bezdôvodne. Tak to bolo aj pri útokoch zo dňa 11.09.2001. V tomto prípade však ide o dlhotrvajúcu vojnu za slobodu a proti terorizmu, z ktorého profituje napríklad zbrojársky priemysel.....

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Protischránkový register má prvú obeť, vypovedali nájom bratislavskej stanice

Firma má v prenájme pozemky pred stanicou.

DOMOV

Gajdoša kritizuje jeho tajomník z Mosta

Na čom bude lietať slovenská armáda mali povedať do konca septembra.

DOMOV

Pellegriniho úradníčka má blízko k IT firme spájanej s Počiatkom

Žiláková má mať vzťah so šéfom Anextu.


Už ste čítali?